Субота, 20.04.2024, 04:35
ТОП-каталог
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS

Меню сайту
Реклама

Реклама в Интернете


Реклама в Интернете
Пошук
Категорії розділу
Українська література [295]
Українська мова [71]
Зарубіжна література [34]
Реклама
Форма входу
RSS
RSS
Реклама

Наше опитування
Чи підтримуєте ви "Харківські угоди" Януковича-Мєдвєдєва
Всього відповідей: 183
Друзі сайту
Украинский портАл Яндекс цитирования
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Література, реферати, бланки
Головна » Файли » Шкільні твори » Українська література

Мавка із драми-феєрії «Лісова пісня» - мій улюблений літературний персонаж
27.11.2015, 04:51

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

 

УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

 

ЛЕСЯ УКРАЇНКА

 

ЗРАЗКИ ТВОРІВ

Мавка із драми-феєрії «Лісова пісня» - мій улюблений літературний персонаж

Поетична і мужня Лесина душа щедро поділилася з людьми своїм казковим багатством, подарувала світові скарби чудодійної сили, серед яких найкоштовнішою перлиною світиться, виграє веселковими барвами «Лісова пісня».

З дитинства Мавка стала для мене чимось набагато більшим, ніж просто літературний образ, створений геніальною українською поетесою. Коли відчуваєш, що засмоктує сіра буденщина, коли в повсякденних турботах забуваєш про своє високе призначення на землі, коли просто треба «своїм життям до себе дорівнятись», тоді, як на мене, слід перечитати «Лісову пісню». І відразу наче торкнешся чистого, прозорого і вічного, станеш благороднішим, талановитішим.

Мавка, фантастична лісова істота, втілила в собі найвищі ідеали поетеси. Коли я вперше прочитала твір і зустрілася з Мавкою, мене вразила її чистота, її наївний, дитячий погляд на навколишній світ, глибока віра, що воля — найголовніше в житті, це щось вічне і незмінне, що ніколи не зможе зникнути. Таке саме і її кохання — щире й сильне, вільне й незалежне, трагічне й водночас щасливе. Мавка відкрила в Лукашеві те найкраще, що було приховане в ньому, змушувала співати його душу, розуміючи, що доля подарувала її коханому величезне багатство — здатність творити красу для людей, робити їх щасливими. І тому так жорстоко покараний Лукаш, коли зраджує Мавку, свою любов, свою пісню. Говорять, кому багато дано, з того багато й спитають. Не зміг Лукаш перебороти в собі все темне, нелюдське, свої власницькі дрібні інстинкти. Це величезна трагедія Мавки. Вона, яка віддала коханому так багато, вона, яка перетворилася з лісової царівни . на жебрачку, яка хоче заробити для себе «окрайчик щастя», на якусь мить відчула, що втомилася від боротьби. Тоді, нещасна й змучена, потрапляє Мавка в мертве царство «Того, що в скалі сидить». Але ні, Мавка не померла, не зникла назавжди. Огонь в душі та іскру в серці не можна погасити. Мавка, символ прекрасного й гармонійного, вічна, як і сама природа, як краса і юність, любов і щастя.

І душа Лукаша теж пробудиться, заспіває ніжно й пристрасно гімн весні, волі й мистецтву, праці й творчості, гімн повноцінному людському життю.

Найкращі риси характеру, притаманні людині, поєдналися в Мавці гармонійно та незвичайно. Я пригадую вірш литовського поета Межелайтіса «Жінка». Мавка теж водночас свята й грішниця, прекрасна недосяжна лісова царівнаі просто земна людина. Проста, але не спрощена, мудра в цій простоті, велична й прекрасна. Мавка вчить мене найвищої філософії життя. І за це я буду їй завжди вдячна.

Категорія: Українська література | Додав: vladzyo | Теги: Мавка із драми-феєрії «Лісова пісня
Переглядів: 715 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz

ТУТ МОЖЕ БУТИ ВАША РЕКЛАМА